دوشنبه ١١ اسفند ١٣٩٩
انتقادات وپیشنهادات

عنوان

اخبار > برگزاری مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش مدیریت حوزه علمیه استان فارس ، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عابدی، مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس، در مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی ویژه طلاب و روحانیان خواهر و برادر استان فارس که صبح امروز در مجتمع شلمچه شیراز برگزار شد، گفت: قرآن مجید به عنوان یک اصل اصیل در همه اعصار می‌فرماید صافی امتحان برای تک‌تک شماها نصب شده است.

وی در ادامه افزود: هر چند این تصفیه کلی برای اشخاص و افراد، متفاوت و گوناگون است ولی اصل مطلب یکسان است و کسی با شعار و زبان نمی‌تواند در میدان ایمان موفق باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدی اظهار داشت: به صرف این که کسی بگوید ایمان آوردم کفایت نمی‌کند و ایمان زبانی نمی‌تواند منجی انسان باشد، بلکه انسان‌ها در معرض فتنه‌ها، آزمایش‌ها و امتحان‌ها قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن می‌فرماید «آيا مردم پنداشته‌اند به صِرف اين كه گفتند ايمان آورديم؛ به حال خود رها مى شوند و با سختی‌هایی كه درستى و نادرستى ايمانشان با آن‌ها آشكار می‌شود آزموده نمی‌شوند؟ به‌یقین ما تمام كسانى را كه پيش از اينان بودند و ادعاى ايمان می‌کردند با مشكلات آزموديم»

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس یادآور شد: خداوند متعال با آن عظمتش و علم کاملی که دارد و علما از آن به«علم حضوری» یاد می‌کنند، می‌فرماید «قطعاً خدا كسانى را كه راست گفته‌اند و نيز مدعيان دروغ‌گو را با آشكار شدن آثار صدق و كذبشان معلوم و مشخص خواهد ساخت».  

وی ادامه داد: بديهى است خدا همه این‌ها را می‌داند، حتى قبل از خلقت انسان‌ها، منظور از علم در اينجا همان تـحـقـق عـينى مسائل و وجود خارجى آن‌ها است، به تعبير ديگر ظهور آثار و شواهد عملى است.

حجت‌الاسلام عابدی بیان کرد: يعنى بايد علم خدا درباره اين گروه عملاً در خارج پياده شود و تحقق عينى يابد و هر كس آنچه را در درون دارد بيرون ريزد، اين است معنى علم هنگامى كه در این‌گونه موارد در مورد خداوند به كار می‌رود».

وی ادامه داد: دليـل ايـن مـسـأله نـيـز روشـن اسـت زيـرا نـيـات درونـى و صـفـات بـاطـنـى تـا در عمل انسان تحقق و عينيت پيدا نكند ثواب و جزا و كيفر مفهوم ندارد و این آزمایش‌ها براى تحقق بخشيدن به نيات و صفات درونى است.

این استاد اخلاق حوزه خاطرنشان کرد: ۹ دی در پایان فتنه ۸۸ شیپوری بزرگ برای جدایی صادقان از کاذبان بود و روشن کرد چه کسانی با صداقت با دین، تدین، ولایت و انقلاب همراه هستند و چه کسانی ولو در پوشش و لباس دین از این راه مقدس بازمی‌مانند و بازنده می‌شوند.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص)‌ ادامه داد: پیامبر فرمود راه رسیدن به نقطه اوجی که انسان بتواند از فتنه‌ها و سرافراز و سربلند خارج بشود داشتن اخلاص است و اگر انسان مخلص نباشد نمی‌تواند در فتنه‌ها از مسیر اصلی و صراط مستقیم حرکت کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدی بیان کرد: پیامبر فرمود آفرین بر کسانی که در زندگی‌شان اخلاص حرف اول را می‌زند، کسانی که کار، انتخابات، نشستن در مجلس، بحث و منبر و تدریسشان برای خدا است، این‌ها کسانی هستند که چراغ هدایت‌اند.

وی ادامه داد: ۹ دی نشان داد که مردم بزرگ ایران آن چراغ هدایت را در سراسر عالم هستی روشن کرده‌اند و دنیا یک‌بار دیگر چهره واقعی و مخلص ملت بزرگ ایران را مشاهده کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس ابراز کرد: انسان اگر مخلص شد از تاریکی فتنه‌ها به سمت نور و روشنایی کوچ می‌کند، برخی از خواص در این فتنه ماندند چون مخلص نبودند، اما ملت ولایتمدار از فتنه که ریشه در بحث‌های دینی ما پیدا کرد و می‌رفت تا عاشورا را زیر سؤال ببرد سربلند بیرون آمد.

وی در پیان گفت: امام معصوم(ع)‌ می‌فرماید قطعاً فتنه‌ها دامن‌گیر جامعه مؤمنین می‌شود همان‌طور که عنصر طلا مورد تغییر  و تقلیب واقع می‌شود انسان مؤمن هم دچار این تغییرات می‌شود و به اخلاص می‌رسد./

بسمه تعالی

بیانیه مدیریت حوزه علمیه استان فارس به مناسبت حماسه 9 دی

«ان تنصرو الله ینصرکم و یثبت اقدامکم»

آن کسانی که در مقابل عظمت ملت ایران، در مقابل کار بزرگ ملت ایران در انتخابات ایستادند، آنها بخشی از ملت نیستند؛ افرادی هستند یا ضد انقلاب صریح، یا کسانی که بر اثر جهالت خود، بر اثر لجاجت خود، کار ضد انقلاب را میکنند؛ ربطی به توده‌ی مردم ندارند. ۱۳۸۸/۱۱/۱۹مقام معظم رهبری

تلخی‌ها سپری می­شود و شیرینی‌ها جایگزین می­گردد، اندوه‌ها پایان می‌پذیرد و پیروزی­ها فراگستر می­شود. شب به پایان خود نزدیک می‌شود و روز بر گیتی سایه می افکند... و سرانجام حماسه­های عظیم خلق می­شود؛ آری، نهم دی ماه 1388 روز شیرین پیروزی و طلوع آفتاب درخشان دیگری درانقلاب اسلامی و حماسه­ای به‌یادماندنی و ماندگار بود.

اگرچه نزدیک به 8 سال از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 و فتنه انگیزی گروهی بی بصیرت می گذرد، ولی اتفاقات تلخ آن دوران که ارزش‌ها، اصول و باورهای مردم ایران اسلامی را هدف قرار داده بود فراموش شدنی نیست. این حادثه در حالی شکل گرفت که ماجراهای تلخ سال 88 و تلاش دشمنان خارجی و داخلی برای براندازی نظام و سیاه‌نمایی رسانه‌های بیگانه بر کشور سایه افکنده و دل هر متدین انقلاب‌دوستی را به درد آورده بود. فتنه‌گران فضای داخلی کشور را به آشوب کشانده بودند تا به خیال خام خود نظام را به تسلیم در برابر خواسته‌های به ناحق خود وادار سازند و از این رهگذر از اهانت به عاشورای حسینی و عزاداران حضرت سیدالشهداء­(ع) نیز ابایی نداشتند. در چنین فضایی ملت ایران به خروش آمدند و در برابر اهانت به ارزش‌های اسلامی –به ویژه عاشورای حسینی –ساکت ننشستند و حماسه دیگری خلق کردند. ملت ایران نشان دادند که همچون یاران باوفای امام حسین(ع) به آرمان‌های اسلامی و شیعی وفادارند و حاضرند در این راه، همچون مقتدای خود حضرت حسین بن علی(ع) جان خویش را نثارسازند.  مردم ما با این حرکت عظیم ماندگار نشان دادند که راهشان همان راه امام راحل(ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی است و ضمن اعتقاد راسخ به اصل ولایت فقیه و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای مد ظله العالی همواره در خط ولایت باقی خواهند ماند.

ملت شریف ، طلاب وروحانیون و علمای استان فارس هرگز جنایات و خباثت‌های این فتنه‌گران در حق اسلام و انقلاب را فراموش نخواهند کرد، در پایان ما طلاب وروحانیون استان فارس اعلام می‌داریم که به عهد خود با امام راحل(ره)، شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی و ولی فقیه زمان  حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)پایبند بوده و هرگز اجازه نخواهیم داد ذره‌ای در مسیر اهداف والا و مقدس نظام جمهوری اسلامی، امام (ره) و شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی خللی ایجاد گردد.والسلام.

                  

                              

      

         

 

 


١٠:٥٦ - پنج شنبه ٩ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٣٨٧١٠٦    /    تعداد نمایش : ٦٠٥٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اوقات شرعی
تقویم
عنوان

 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4161176
 بازدید امروز : 2280
 کل بازدید : 6422803
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 0/2340