آخرین اخبار
گزارش تصویری :
سومین جلسه ویدئو کنفرانس مدیر حوزه علمیه استان فارس و معاونین ایشان با مدیران محترم مدارس شمال و غرب فارس مدرسه علمیه امام صادق (ع ) و مدرسه علمیه اثنی عشریه عج شهرستان آباده مدرسه علمیه جوادالائمه (ع ) اقلید مدرسه علمیه امام صادق (ع ) صفاشهر مدرسه علمیه سعیدیه ارسنجان مدرسه علمیه امام حسن عسکری (ع )سپیدان مدرسه علمیه امام صادق (ع ) نورآباد مدرسه علمیه صالحیه کازرون
 ١١:٥١ - پنج شنبه ١ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
جلسه مدیر حوزه علمیه استان فارس با مدیران و مبلغین مدارس امین شهرستان شیراز
 ١٣:٠٨ - چهارشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
دومین جلسه ارتباط تصویری مدیر حوزه علمیه استان فارس با مدیران مدارس علمیه جنوب استان
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه فارس دومین جلسه ی ویدئو کنفرانس مدیر حوزه علمیه استان فارس به همراه معاونین با مدیران مدارس علمیه جنوب استان برگزار شد.
 ١٢:٥١ - چهارشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
اولین جلسه ویدئو کنفرانس مدیر و معاونین حوزه علمیه فارس:
جلسه مشترک مدیر و معاونین حوزه علمیه استان فارس با مدیران مدارس علمیه شرق استان
 ١٦:٣٣ - پنج شنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست خبری مدیر حوزه علمیه استان فارس
مدیر حوزه‌های علمیه فارس با تأكید بر اینكه حضرت خدیجه(س) الگوی رفتار مؤمنانه در دوران تحریم‌ها بود، ‌افزود: آن حضرت با بذل ثروت خود برای آبیاری نهال اسلام و كمک به مسلمانان در اوج فشارها نقش مؤثری را گسترش دین اسلام ایفا كرد.
 ٢١:١٢ - دوشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس تاکید کرد:
لزوم تشکیل دبیرخانه هنرهای اسلامی و طلاب حوزه های علمیه
 ٢٢:٤٧ - يکشنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نخستین جلسه هم اندیشی مدیران مدارس علمیه شیراز در سال ۹۹ مطرح شد:
استفاده از ظرفیت طلاب و روحانیون و مبلغین هجرت بلند مدت استان و فضای مجازی برای جذب و پذیرش طلاب در سال جدید
 ٢٢:٤٤ - شنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت روز معلم؛
خداقوت مدیر حوزه علمیه فارس به اساتید
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار طی پیامی، روز معلم را به اساتید حوزه علمیه استان فارس تبریک گفت.
 ٠٩:٢٥ - شنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
طی حکمی؛
مسئول قرارگاه فضای مجازی حوزه علمیه فارس منصوب شد
حوزه/ حجت الاسلام جابر به عنوان مسئول قرارگاه فضای مجازی حوزه علمیه فارس منصوب شد.
 ٠٩:٢٢ - شنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده| حکمت های روزه(3)
یکی از عبادت های واجب پروردگار روزه ماه رمضان است که در کمال بخشی به انسان نقش مهمی دارد، روزه ماه رمضان انسان را در مسیر بندگی خدا قرار می دهد و او را برای این هدف تربیت می کند و همین، عبودیت نسبت به آفریدگار است که انسان را به اوج آرامش نزدیک می کند که آرامش و لذت لحظه افطار رائحه ای از نسیم بندگی اوست.
 ٠٩:١٧ - شنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامام رضا علیه السلام : به خداوند خوشبين باش، زيرا هر که به خدا خوشبين باشد، خدا با گمان خـوش او همراه است، و هر که به رزق و روزى اندک خشنود باشد، خـداوند به کردار اندک او خشنود باشد ، و هر که به اندک از روزى حلال خشنود باشـد، بارش سبک و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. ( تحف العقول، ص449)
اخبار > شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس استان تشکیل می شود


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس :

شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس استان تشکیل می شود

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت‌الاسلام‌ محمد استوار میمندی، پیش از ظهر امروز در جلسه ای با سلیمان مهدوی، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر فارس که در مدیریت حوزه استان برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش‌های دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: اگر فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در بین جامعه دینی فراموش شود، اشرار بر مردم مسلط خواهند شد.

مدیر حوزه علمیه استان فارس بابیان اینکه فریضه امربه‌معروف در بین مؤمنان مهجور است، اضافه کرد: اگر مؤمنان شیراز به این فریضه عمل می‌کردند امروز شاهد برخی مسائل نبودیم.

وی با تأکید بر اینکه حوزه‌های علمیه در رابطه با ایفای نقش امربه‌معروف و نهی از منکر حق کوتاهی ندارند، عنوان کرد: شکل و مدل ایفای نقش حوزه‌های علمیه در فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر باید موردتوجه و بررسی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام‌ استوار میمندی با اشاره به اینکه حوزه علمیه می‌تواند در دو محور پیرامون امربه‌معروف و نهی از منکر ایفای نقش کند، خاطرنشان کرد: محور نخست پشتیبانی محتوایی از امربه‌معروف و نهی از منکر است، چراکه این فریضه دارای شرایط و آدابی بوده که باید آن را از متن دین بیرون کشید.

وی ادامه داد: بخشی از فعالیت‌ها پیرامون امربه‌معروف و نهی از منکر فوق تخصصی و مربوط به درس خارج است، که روایات و آیات در این موضوع دیده می‌شود، بخش دیگر نیز مباحث آموزش به ضابطین است؛ ضابطین نیازمند آموزش‌های علمی هستند که بخشی از آن مهارتی و بخش دیگری علمی است.

مدیر حوزه علمیه فارس با ادامه این مطلب که مصادیق معروف و منکر باید شناخته شود، بیان داشت: آموزش‌ها از عهده حوزه برمی‌آید و آنان را می‌تواند به‌عنوان نیرو به ستاد مرکز معرفی کند، چراکه نیاز است حوزه به کمک این بخش بیاید.

وی، محور دوم ایفای نقش حوزه علمیه در فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر را موضوع عملیاتی کردن امربه‌معروف و نهی از منکر دانست و ابراز کرد: این مباحث دو رویکرد اجتماعی دارد که طلاب باید توجیه شوند و آموزش ببیند تا رسالت خود را انجام دهند، و رویکرد دوم رویکرد داخل حوزه است.

حجت‌الاسلام‌ استوار میمندی در پایان با اشاره به اینکه بی‌تفاوتی در امربه‌معروف و نهی از منکر سم است، افزود: شورای امربه‌معروف می‌تواند به کمک تهذیب بیاید و مصداق معروف را برای طلاب در حال تحصیل مشخص کند، همچنین به دلیل اهمیت این موضع شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس تشکیل خواهد شد.

امربه‌معروف مانند چراغ است

سلیمان مهدوی، دبیر شورای امر به معروف فارس نیز در این جلسه با اشاره به اینکه حوزه علمیه می‌تواند در کارهای آموزشی و علمی کمک شایانی به ستاد کند، اظهار داشت: اعتقاد ما بر این است که شورای امربه‌معروف باید در تمام مدارس علمیه راه‌اندازی شود.

وی در ادامه بابیان اینکه تاکنون معاون تهذیب به‌عنوان دبیر و مدیر مدرسه به‌عنوان رئیس شورا شناخته‌ می شود، اضافه کرد: امربه‌معروف مانند چراغ است و نور آن تمام جامعه را می‌گیرد.

دبیر شورای امر به معروف فارس در پایان خاطرنشان کرد: هزار و 300 نفر در دو سال گذشته آموزش نحوه تذکر لسانی را گذرانده اند.


١٠:٤١ - چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٤٠٩٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٨٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 89310
 بازدید امروز : 227
 کل بازدید : 5566936
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/8736
تقویم