آخرین اخبار
نشست مدیر حوزه علمیه استان فارس با طلاب
نشست صمیمی مدیر حوزه علمیه استان فارس با طلاب ، اساتید ، کادر ،مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان مرودشت
 ٠٣:٤١ - سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه
آشوبگران به دنبال براندازی نظام بودند
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های عملیه سراسر کشور به اغتشاشات اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: آشوبگران به دنبال براندازی نظام بودند، اما خداوند طبق گفته خود در قرآن کریم یاری کننده مومنان است.
 ٠٩:٤٣ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های علمیه سراسر کشور از مدارس علمیه تخریب شده در اغتشاشات اخیر استان فارس بازدید کرد.
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های علمیه سراسر کشور از مدارس علمیه تخریب شده در اغتشاشات اخیر استان فارس بازدید کرد.
 ١٦:٣٧ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه
۲هزار ۷۳۰ مدرسه امین در کشور وجود دارد
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه اکنون ۲ هزار و ۷۳۰ مدرسه امین در کشور وجود دارد، گفت: مدارس امین هم به لحاظ آموزشی و هم به لحاظ تربیتی از دیگر مدارس بهتر عمل می کنند.
 ١٦:٢٢ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه
دشمن فضای مبارزه را به فضای مجازی منتقل کرده است
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه هیچ جای دنیا به اندازه کشور ایران شهید برای ارزش های دینی خود نداده است، گفت: حوادث اخیر مصیبت بود.
 ١١:١٥ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله العظمی مکارم شیرازی (دامت برکاته)
احیای موقوفات حوزوی با جدیت دنبال شوند
حوزه/ مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه پیگیری موقوفات حوزه های علمیه و احیای آنان یکی از کارهای لازمی است که باید انجام شود، اظهار گفت: همانطور که مدیر حوزه های علمیه هم به بنده می گفت اگر موقوفات حوزه ها احیا شود نیازی به بودجه های دیگر نیست و حوزه علمیه می تواند خودش را اداره کند.
 ١٦:١٣ - شنبه ٩ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس در تجمع حوزویان :
مشکلات اقتصادی کمر مردم را خم کرده؛ مسئولان به داد برسند/ شهریه طلاب از کمترین دستمزدها هم پایین تر است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس، طلاب و روحانیون را سیلی خورده ترین افراد جامعه در موضوع معیشتی دانست و گفت: مختصر شهریه ای به آنان داده می شود که از اقل دستمزد ها کمتر است، اما با مقام معظم رهبری عهد می بندیم با همه سختی ها و تنگناها ذره ای در دفاع از انقلاب و آرمان های امام و رهبری عقب نشینی نخواهیم کرد.
 ١٥:٣٧ - دوشنبه ٤ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
خطاب نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس به مسولان
اگر ‌نمی‌توانید اوضاع شیراز را کنترل کنید از فردا خودم وارد معرکه می‌شوم
‌امام جمعه شیراز خطاب به مسئولان گفت: اگر ‌نمی‌توانید اوضاع شیراز را کنترل کنید از فردا خودم وارد معرکه می‌شوم و با جدیت به شورای تأمین گفته‌ام اگر نمی‌توانید وضعیت امنیت شهر شیراز را کنترل کنید آن را به دست جوانان بسیجی بدهید تا ببینیم چه کسی می‌خواهد در مقابل آنها ایستادگی کند.
 ٢١:٥٨ - دوشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس از مدرسه علمیه صالحیه کازرون بازدید کرد
در پی حمله شب گذشته عده ای از اراذل و اوباش و آشوبگران به مدرسه علمیه صالحیه مکتب الصادق(ع) کازرون، مدیر حوزه علمیه استان فارس با حضور در کازرون، از این مدرسه بازدید کرد.
 ٢١:٤٧ - دوشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
دشمن کمین کرده تا نام پیامبر(ص) و اصل اسلام را محو کند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس بر تقویت وحدت اسلامی تاکید کرد و گفت: در شرایط کنونی که دشمن کمین کرده تا نام پیامبر(ص) و اصل اسلام را محو کند، باید محبین پیامبر(ص) در کنار یکدیگر و در برابر دشمن، ید واحده شوند.
 ٠٩:٣٠ - شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساهر كس خود رأى شد به هلاكت رسيد، و هر كس با ديگران مشورت كرد، در عقل هاى آنان شريك شد. به بازماندگان ديگران نيكى كنيد، تا حرمت بازماندگان شما را نگاه دارند. دوست (در حقیقت)دوست نيست؛ مگر آنكه حقوق برادرش را در سه جايگاه حفظ کند: در روزگار گرفتارى، آن هنگام كه حضور ندارد، و پس از مرگ.
اخبار > شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس استان تشکیل می شود


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس :

شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس استان تشکیل می شود

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت‌الاسلام‌ محمد استوار میمندی، پیش از ظهر امروز در جلسه ای با سلیمان مهدوی، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر فارس که در مدیریت حوزه استان برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش‌های دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: اگر فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در بین جامعه دینی فراموش شود، اشرار بر مردم مسلط خواهند شد.

مدیر حوزه علمیه استان فارس بابیان اینکه فریضه امربه‌معروف در بین مؤمنان مهجور است، اضافه کرد: اگر مؤمنان شیراز به این فریضه عمل می‌کردند امروز شاهد برخی مسائل نبودیم.

وی با تأکید بر اینکه حوزه‌های علمیه در رابطه با ایفای نقش امربه‌معروف و نهی از منکر حق کوتاهی ندارند، عنوان کرد: شکل و مدل ایفای نقش حوزه‌های علمیه در فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر باید موردتوجه و بررسی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام‌ استوار میمندی با اشاره به اینکه حوزه علمیه می‌تواند در دو محور پیرامون امربه‌معروف و نهی از منکر ایفای نقش کند، خاطرنشان کرد: محور نخست پشتیبانی محتوایی از امربه‌معروف و نهی از منکر است، چراکه این فریضه دارای شرایط و آدابی بوده که باید آن را از متن دین بیرون کشید.

وی ادامه داد: بخشی از فعالیت‌ها پیرامون امربه‌معروف و نهی از منکر فوق تخصصی و مربوط به درس خارج است، که روایات و آیات در این موضوع دیده می‌شود، بخش دیگر نیز مباحث آموزش به ضابطین است؛ ضابطین نیازمند آموزش‌های علمی هستند که بخشی از آن مهارتی و بخش دیگری علمی است.

مدیر حوزه علمیه فارس با ادامه این مطلب که مصادیق معروف و منکر باید شناخته شود، بیان داشت: آموزش‌ها از عهده حوزه برمی‌آید و آنان را می‌تواند به‌عنوان نیرو به ستاد مرکز معرفی کند، چراکه نیاز است حوزه به کمک این بخش بیاید.

وی، محور دوم ایفای نقش حوزه علمیه در فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر را موضوع عملیاتی کردن امربه‌معروف و نهی از منکر دانست و ابراز کرد: این مباحث دو رویکرد اجتماعی دارد که طلاب باید توجیه شوند و آموزش ببیند تا رسالت خود را انجام دهند، و رویکرد دوم رویکرد داخل حوزه است.

حجت‌الاسلام‌ استوار میمندی در پایان با اشاره به اینکه بی‌تفاوتی در امربه‌معروف و نهی از منکر سم است، افزود: شورای امربه‌معروف می‌تواند به کمک تهذیب بیاید و مصداق معروف را برای طلاب در حال تحصیل مشخص کند، همچنین به دلیل اهمیت این موضع شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس تشکیل خواهد شد.

امربه‌معروف مانند چراغ است

سلیمان مهدوی، دبیر شورای امر به معروف فارس نیز در این جلسه با اشاره به اینکه حوزه علمیه می‌تواند در کارهای آموزشی و علمی کمک شایانی به ستاد کند، اظهار داشت: اعتقاد ما بر این است که شورای امربه‌معروف باید در تمام مدارس علمیه راه‌اندازی شود.

وی در ادامه بابیان اینکه تاکنون معاون تهذیب به‌عنوان دبیر و مدیر مدرسه به‌عنوان رئیس شورا شناخته‌ می شود، اضافه کرد: امربه‌معروف مانند چراغ است و نور آن تمام جامعه را می‌گیرد.

دبیر شورای امر به معروف فارس در پایان خاطرنشان کرد: هزار و 300 نفر در دو سال گذشته آموزش نحوه تذکر لسانی را گذرانده اند.


١٠:٤١ - چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٤٠٩٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 61304
 بازدید امروز : 1811
 کل بازدید : 4955280
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 2/0592
تقویم