آخرین اخبار
گزارش تصویری :
سومین جلسه ویدئو کنفرانس مدیر حوزه علمیه استان فارس و معاونین ایشان با مدیران محترم مدارس شمال و غرب فارس مدرسه علمیه امام صادق (ع ) و مدرسه علمیه اثنی عشریه عج شهرستان آباده مدرسه علمیه جوادالائمه (ع ) اقلید مدرسه علمیه امام صادق (ع ) صفاشهر مدرسه علمیه سعیدیه ارسنجان مدرسه علمیه امام حسن عسکری (ع )سپیدان مدرسه علمیه امام صادق (ع ) نورآباد مدرسه علمیه صالحیه کازرون
 ١١:٥١ - پنج شنبه ١ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
جلسه مدیر حوزه علمیه استان فارس با مدیران و مبلغین مدارس امین شهرستان شیراز
 ١٣:٠٨ - چهارشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
دومین جلسه ارتباط تصویری مدیر حوزه علمیه استان فارس با مدیران مدارس علمیه جنوب استان
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه فارس دومین جلسه ی ویدئو کنفرانس مدیر حوزه علمیه استان فارس به همراه معاونین با مدیران مدارس علمیه جنوب استان برگزار شد.
 ١٢:٥١ - چهارشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
اولین جلسه ویدئو کنفرانس مدیر و معاونین حوزه علمیه فارس:
جلسه مشترک مدیر و معاونین حوزه علمیه استان فارس با مدیران مدارس علمیه شرق استان
 ١٦:٣٣ - پنج شنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست خبری مدیر حوزه علمیه استان فارس
مدیر حوزه‌های علمیه فارس با تأكید بر اینكه حضرت خدیجه(س) الگوی رفتار مؤمنانه در دوران تحریم‌ها بود، ‌افزود: آن حضرت با بذل ثروت خود برای آبیاری نهال اسلام و كمک به مسلمانان در اوج فشارها نقش مؤثری را گسترش دین اسلام ایفا كرد.
 ٢١:١٢ - دوشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس تاکید کرد:
لزوم تشکیل دبیرخانه هنرهای اسلامی و طلاب حوزه های علمیه
 ٢٢:٤٧ - يکشنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نخستین جلسه هم اندیشی مدیران مدارس علمیه شیراز در سال ۹۹ مطرح شد:
استفاده از ظرفیت طلاب و روحانیون و مبلغین هجرت بلند مدت استان و فضای مجازی برای جذب و پذیرش طلاب در سال جدید
 ٢٢:٤٤ - شنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت روز معلم؛
خداقوت مدیر حوزه علمیه فارس به اساتید
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار طی پیامی، روز معلم را به اساتید حوزه علمیه استان فارس تبریک گفت.
 ٠٩:٢٥ - شنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
طی حکمی؛
مسئول قرارگاه فضای مجازی حوزه علمیه فارس منصوب شد
حوزه/ حجت الاسلام جابر به عنوان مسئول قرارگاه فضای مجازی حوزه علمیه فارس منصوب شد.
 ٠٩:٢٢ - شنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده| حکمت های روزه(3)
یکی از عبادت های واجب پروردگار روزه ماه رمضان است که در کمال بخشی به انسان نقش مهمی دارد، روزه ماه رمضان انسان را در مسیر بندگی خدا قرار می دهد و او را برای این هدف تربیت می کند و همین، عبودیت نسبت به آفریدگار است که انسان را به اوج آرامش نزدیک می کند که آرامش و لذت لحظه افطار رائحه ای از نسیم بندگی اوست.
 ٠٩:١٧ - شنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامام رضا علیه السلام : به خداوند خوشبين باش، زيرا هر که به خدا خوشبين باشد، خدا با گمان خـوش او همراه است، و هر که به رزق و روزى اندک خشنود باشد، خـداوند به کردار اندک او خشنود باشد ، و هر که به اندک از روزى حلال خشنود باشـد، بارش سبک و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. ( تحف العقول، ص449)
اخبار > بیانیه گام دوم انقلاب منشور تمدنی است


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس :

بیانیه گام دوم انقلاب منشور تمدنی است

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام محمد استوار، عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر مدرسه علمیه لارستان، با اشاره به اینکه می توانیم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را به عنوان نقطه عطف در تاریخ انقلاب معرفی کنیم، اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب یک بیانیه ساده نیست، بلکه منشور تمدنی است.

وی با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب سند چشم انداز حرکت ملت به ویژه جوانان در ۴۰ سال دوم انقلاب است، اضافه کرد: آیت الله شب زنده دار از مقام معظم رهبری نقل می کردند که ایشان به ما فرمودند که من تاکید و توصیه ای ندارم که آثار و پیام من کار و منتشر شود، اما بر روی این بیانیه تاکید می کنم که کار کنید و من برای نوشتن این بیانیه بسیار وقت گذشته ام.

مدیر حوزه علمیه استان فارس ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب را می توانیم به سه بخش تقسیم کنیم، بخش نخست آن نگاه به مسیر ۴۰ ساله ای بود که در این مدت از ۵۷ تا ۹۷ پیموده ایم، ۴۰ سالی که سر شار از حوادث تلخ و شیرین برای ملت بود، البته هجمه های بسیاری نیز از سوی دشمن صورت گرفت.

وی در ادامه نگاه منصفانه در بخش نخست بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: همان طور که موفقیت های کشور در طول ۴۰ سال به قلم رهبر معظم انقلاب در آمده، نقاط آسیب نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین استوار ادامه داد: اگر نگاه منصفانه وجود نداشته باشد، نمی توانیم در فتنه ها به حقیقت برسیم.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی، امروز کشور رو به جلو و در مسیر پیشرفت و توسعه است، بیان کرد: امروز کشور ما به قطب پزشکی غرب آسیا تبدیل شده است.

مدیر حوزه علمیه استان فارس نگاه به ظرفیت های بالقوه کشور را دومین بخش بیانیه گام دوم انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: ایران به لحاظ ذخائر زیرزمینی و نیروی انسانی کشور ثروتمندی است.

وی تصریح کرد: مسئولان و جوانان باید ظرفیت های بالقوه کشور را به شکوفایی برسانند؛ توجه به این ظرفیت ها امید را به جامعه جوان  القاء می کند.

حجت الاسلام استوار در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: در دوران نهضت انقلاب اسلامی مردم شیعه و سنی به میدان آمدند تا با ندای حقانیت اسلام، نظامی را که طاغوت بود، سرنگون کرده و حاکمیت اسلام را محقق کنند. مرحله نخست با مجاهدت ها انجام شد، مرحله دوم تاسیس نظام اسلامی بود، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، اما انقلاب بدون نظام به سرنوشت مصر، تونس و لیبی دچار خواهد شد.

وی با ادامه این مطلب که مرحله سوم، مرحله تشکیل دولت اسلامی است، ادامه داد: دولت اسلامی به معنای این است که منظومه های مدیریت جامعه اسلامی هم از متن دین مطابق با توحید و معنویت استخراج شود؛ در دولت اسلامی باید متکفلان و متصدیان مسلمان باشند که الحمدلله است، اما این تنها کافی نیست، منظومه های اداری جامعه دینی شامل منظومه اقتصاد، بانک، نیرو های مسلح و منظومه های آموزشی و فرهنگی باید از متن دین استخراج شود.

مدیر حوزه علمیه استان فارس به مرحله چهارم اشاره کرد و ابراز داشت: جامعه سازی اسلامی چهارمین مرحله است و اگر دولت اسلامی شد جامعه نیز به طبع آن اسلامی خواهد شد، همچنین تمدن اسلامی نیز پنجمین مرحله است.

وی عنوان کرد: انقلاب هنوز به نقطه مطلوب خود نرسیده، اما راه آن نیز عقب گرد نیست، راه آن با اصلاح نقاط آسیب و مشکلات و با محوریت ولایت حرکت کردن است.

حجت الاسلام استوار میمندی توصیه های هفت گانه را سومین مرحله از بیانیه گام دوم انقلاب خواند و یادآور شد: این توصیه ها نیاز به مطالعه و عمل دارد، از این رو نباید بیانیه گام دوم انقلاب را دست کم گرفت، لذا طلاب و روحانیون بیانیه گام دوم انقلاب را در دستور کار خود قرار دهند، به دلیل اینکه نیاز به گفتمان سازی دارد.


١٠:٤٨ - چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٤٠٩٩٥١    /    تعداد نمایش : ٩٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 89304
 بازدید امروز : 182
 کل بازدید : 5566891
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/7800
تقویم