آخرین اخبار
نشست مدیر حوزه علمیه استان فارس با طلاب
نشست صمیمی مدیر حوزه علمیه استان فارس با طلاب ، اساتید ، کادر ،مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان مرودشت
 ٠٣:٤١ - سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه
آشوبگران به دنبال براندازی نظام بودند
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های عملیه سراسر کشور به اغتشاشات اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: آشوبگران به دنبال براندازی نظام بودند، اما خداوند طبق گفته خود در قرآن کریم یاری کننده مومنان است.
 ٠٩:٤٣ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های علمیه سراسر کشور از مدارس علمیه تخریب شده در اغتشاشات اخیر استان فارس بازدید کرد.
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های علمیه سراسر کشور از مدارس علمیه تخریب شده در اغتشاشات اخیر استان فارس بازدید کرد.
 ١٦:٣٧ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه
۲هزار ۷۳۰ مدرسه امین در کشور وجود دارد
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه اکنون ۲ هزار و ۷۳۰ مدرسه امین در کشور وجود دارد، گفت: مدارس امین هم به لحاظ آموزشی و هم به لحاظ تربیتی از دیگر مدارس بهتر عمل می کنند.
 ١٦:٢٢ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه
دشمن فضای مبارزه را به فضای مجازی منتقل کرده است
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه هیچ جای دنیا به اندازه کشور ایران شهید برای ارزش های دینی خود نداده است، گفت: حوادث اخیر مصیبت بود.
 ١١:١٥ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله العظمی مکارم شیرازی (دامت برکاته)
احیای موقوفات حوزوی با جدیت دنبال شوند
حوزه/ مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه پیگیری موقوفات حوزه های علمیه و احیای آنان یکی از کارهای لازمی است که باید انجام شود، اظهار گفت: همانطور که مدیر حوزه های علمیه هم به بنده می گفت اگر موقوفات حوزه ها احیا شود نیازی به بودجه های دیگر نیست و حوزه علمیه می تواند خودش را اداره کند.
 ١٦:١٣ - شنبه ٩ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس در تجمع حوزویان :
مشکلات اقتصادی کمر مردم را خم کرده؛ مسئولان به داد برسند/ شهریه طلاب از کمترین دستمزدها هم پایین تر است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس، طلاب و روحانیون را سیلی خورده ترین افراد جامعه در موضوع معیشتی دانست و گفت: مختصر شهریه ای به آنان داده می شود که از اقل دستمزد ها کمتر است، اما با مقام معظم رهبری عهد می بندیم با همه سختی ها و تنگناها ذره ای در دفاع از انقلاب و آرمان های امام و رهبری عقب نشینی نخواهیم کرد.
 ١٥:٣٧ - دوشنبه ٤ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
خطاب نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس به مسولان
اگر ‌نمی‌توانید اوضاع شیراز را کنترل کنید از فردا خودم وارد معرکه می‌شوم
‌امام جمعه شیراز خطاب به مسئولان گفت: اگر ‌نمی‌توانید اوضاع شیراز را کنترل کنید از فردا خودم وارد معرکه می‌شوم و با جدیت به شورای تأمین گفته‌ام اگر نمی‌توانید وضعیت امنیت شهر شیراز را کنترل کنید آن را به دست جوانان بسیجی بدهید تا ببینیم چه کسی می‌خواهد در مقابل آنها ایستادگی کند.
 ٢١:٥٨ - دوشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس از مدرسه علمیه صالحیه کازرون بازدید کرد
در پی حمله شب گذشته عده ای از اراذل و اوباش و آشوبگران به مدرسه علمیه صالحیه مکتب الصادق(ع) کازرون، مدیر حوزه علمیه استان فارس با حضور در کازرون، از این مدرسه بازدید کرد.
 ٢١:٤٧ - دوشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
دشمن کمین کرده تا نام پیامبر(ص) و اصل اسلام را محو کند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس بر تقویت وحدت اسلامی تاکید کرد و گفت: در شرایط کنونی که دشمن کمین کرده تا نام پیامبر(ص) و اصل اسلام را محو کند، باید محبین پیامبر(ص) در کنار یکدیگر و در برابر دشمن، ید واحده شوند.
 ٠٩:٣٠ - شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساهر كس خود رأى شد به هلاكت رسيد، و هر كس با ديگران مشورت كرد، در عقل هاى آنان شريك شد. به بازماندگان ديگران نيكى كنيد، تا حرمت بازماندگان شما را نگاه دارند. دوست (در حقیقت)دوست نيست؛ مگر آنكه حقوق برادرش را در سه جايگاه حفظ کند: در روزگار گرفتارى، آن هنگام كه حضور ندارد، و پس از مرگ.
اخبار > بیانیه گام دوم انقلاب منشور تمدنی است


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس :

بیانیه گام دوم انقلاب منشور تمدنی است

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام محمد استوار، عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر مدرسه علمیه لارستان، با اشاره به اینکه می توانیم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را به عنوان نقطه عطف در تاریخ انقلاب معرفی کنیم، اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب یک بیانیه ساده نیست، بلکه منشور تمدنی است.

وی با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب سند چشم انداز حرکت ملت به ویژه جوانان در ۴۰ سال دوم انقلاب است، اضافه کرد: آیت الله شب زنده دار از مقام معظم رهبری نقل می کردند که ایشان به ما فرمودند که من تاکید و توصیه ای ندارم که آثار و پیام من کار و منتشر شود، اما بر روی این بیانیه تاکید می کنم که کار کنید و من برای نوشتن این بیانیه بسیار وقت گذشته ام.

مدیر حوزه علمیه استان فارس ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب را می توانیم به سه بخش تقسیم کنیم، بخش نخست آن نگاه به مسیر ۴۰ ساله ای بود که در این مدت از ۵۷ تا ۹۷ پیموده ایم، ۴۰ سالی که سر شار از حوادث تلخ و شیرین برای ملت بود، البته هجمه های بسیاری نیز از سوی دشمن صورت گرفت.

وی در ادامه نگاه منصفانه در بخش نخست بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: همان طور که موفقیت های کشور در طول ۴۰ سال به قلم رهبر معظم انقلاب در آمده، نقاط آسیب نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین استوار ادامه داد: اگر نگاه منصفانه وجود نداشته باشد، نمی توانیم در فتنه ها به حقیقت برسیم.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی، امروز کشور رو به جلو و در مسیر پیشرفت و توسعه است، بیان کرد: امروز کشور ما به قطب پزشکی غرب آسیا تبدیل شده است.

مدیر حوزه علمیه استان فارس نگاه به ظرفیت های بالقوه کشور را دومین بخش بیانیه گام دوم انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: ایران به لحاظ ذخائر زیرزمینی و نیروی انسانی کشور ثروتمندی است.

وی تصریح کرد: مسئولان و جوانان باید ظرفیت های بالقوه کشور را به شکوفایی برسانند؛ توجه به این ظرفیت ها امید را به جامعه جوان  القاء می کند.

حجت الاسلام استوار در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: در دوران نهضت انقلاب اسلامی مردم شیعه و سنی به میدان آمدند تا با ندای حقانیت اسلام، نظامی را که طاغوت بود، سرنگون کرده و حاکمیت اسلام را محقق کنند. مرحله نخست با مجاهدت ها انجام شد، مرحله دوم تاسیس نظام اسلامی بود، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، اما انقلاب بدون نظام به سرنوشت مصر، تونس و لیبی دچار خواهد شد.

وی با ادامه این مطلب که مرحله سوم، مرحله تشکیل دولت اسلامی است، ادامه داد: دولت اسلامی به معنای این است که منظومه های مدیریت جامعه اسلامی هم از متن دین مطابق با توحید و معنویت استخراج شود؛ در دولت اسلامی باید متکفلان و متصدیان مسلمان باشند که الحمدلله است، اما این تنها کافی نیست، منظومه های اداری جامعه دینی شامل منظومه اقتصاد، بانک، نیرو های مسلح و منظومه های آموزشی و فرهنگی باید از متن دین استخراج شود.

مدیر حوزه علمیه استان فارس به مرحله چهارم اشاره کرد و ابراز داشت: جامعه سازی اسلامی چهارمین مرحله است و اگر دولت اسلامی شد جامعه نیز به طبع آن اسلامی خواهد شد، همچنین تمدن اسلامی نیز پنجمین مرحله است.

وی عنوان کرد: انقلاب هنوز به نقطه مطلوب خود نرسیده، اما راه آن نیز عقب گرد نیست، راه آن با اصلاح نقاط آسیب و مشکلات و با محوریت ولایت حرکت کردن است.

حجت الاسلام استوار میمندی توصیه های هفت گانه را سومین مرحله از بیانیه گام دوم انقلاب خواند و یادآور شد: این توصیه ها نیاز به مطالعه و عمل دارد، از این رو نباید بیانیه گام دوم انقلاب را دست کم گرفت، لذا طلاب و روحانیون بیانیه گام دوم انقلاب را در دستور کار خود قرار دهند، به دلیل اینکه نیاز به گفتمان سازی دارد.


١٠:٤٨ - چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٤٠٩٩٥١    /    تعداد نمایش : ٢٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 61299
 بازدید امروز : 1608
 کل بازدید : 4955077
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 2/3089
تقویم