آخرین اخبار
یاداشت :
#حقوق_بشر_آمریکایی
 ٠٨:٠٢ - دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام والمسلمین استوار خبر داد:
برگزاری امتحانات مدارس علمیه استان فارس به صورت حضوری
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس از برگزاری امتحانات طلاب این استان به صورت حضوری خبر داد.
 ٠٨:١٢ - يکشنبه ١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تهدیدی که به فرصت تبدیل شد
مدیر حوزه علمیه فارس، کرونا را آنتی رنسانس جامعه دانست و گفت: کسانی که اهل بصیرت هستند واقعیت را دیدند و همچنین می گذریم از برخی افراد که چشم و گوش خود را بسته بودند.
 ٠٨:٠٩ - يکشنبه ١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
جلسه معاونین تبلیغ شهرستانهای استان فارس :
 ٠٧:٥٨ - شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
۱۰۰ درصد طلاب فارس در آموزش مجازی شرکت کردند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس گفت: در آموزش مجازی هم از پایه یک تا۱۰ آموزش غیر حضوری را از دهم اسفند انجام دادند و ۱۰۰ درصد این مدارس در آموزش مجازی حضور یافتند.
 ١٢:٣٤ - چهارشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ماموریت های مستاجران خانه ملت (۱۲)
وکلای ملت بیانیه گام دوم را بازخوانی کنند / نمایندگان ید واحده باشند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس یکی از رسالت های اصلی نمایندگان مجلس را نظارت بر حسن اجرای قوانین دانست و گفت: وکلای ملت برای انجام رسالت خود، بیانیه گام دوم را بازخوانی کنند.
 ١١:٣٧ - جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
مسئولان مسیر امام (ره) را با تبعیت از رهبر انقلاب دنبال کنند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس با بیان اینکه توقعی که از مسئولان می رود این است که مسیر حضرت امام(ره) را با تبعیت از رهبر معظم انقلاب دنبال کنند، گفت: عدالت اجتماعی یک اصل است که مسئولان باید آن را پیگیری کنند.
 ١٥:٣٩ - چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت مدیر حوزه علمیه استان فارس در پی درگذشت آیت الله محجوب جهرمی
مدیر حوزه علمیه استان فارس درگذشت آیت الله حاج شیخ ابوالقاسم محجوب جهرمی را تسلیت گفت.
 ٠٩:١١ - شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
سومین جلسه ویدئو کنفرانس مدیر حوزه علمیه استان فارس و معاونین ایشان با مدیران محترم مدارس شمال و غرب فارس مدرسه علمیه امام صادق (ع ) و مدرسه علمیه اثنی عشریه عج شهرستان آباده مدرسه علمیه جوادالائمه (ع ) اقلید مدرسه علمیه امام صادق (ع ) صفاشهر مدرسه علمیه سعیدیه ارسنجان مدرسه علمیه امام حسن عسکری (ع )سپیدان مدرسه علمیه امام صادق (ع ) نورآباد مدرسه علمیه صالحیه کازرون
 ١١:٥١ - پنج شنبه ١ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
جلسه مدیر حوزه علمیه استان فارس با مدیران و مبلغین مدارس امین شهرستان شیراز
 ١٣:٠٨ - چهارشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > یک ریال شهریه طلاب از پول بیت المال و نفت تأمین نیست.


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس :

یک ریال شهریه طلاب از پول بیت المال و نفت تأمین نیست.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام والمسلمین محمد استوار میمندی، عصر چهارشنبه در جمع طلاب مدرسه علمیه قوام شیراز که در سالن اجتماعات این مدرسه  برگزار شد، اظهار داشت: طلبگی به معنای قرار گرفتن در مسیر کمال علمی و معنوی است.

وی با تاکید بر اینکه طلبگی شغل نیست، اضافه کرد: شغل لغوی یعنی مشغولیتی که شغل محسوب شود، اما شغلی که در ذهن مردم بوده این است که شما از توان و تخصص خود با انجام خدماتی به نهادها حقوقی در قبال آن دریافت کنید.

مدیر حوزه علمیه استان فارس، طلبگی را مسیری به سمت راه حق دانست و تصریح کرد: طلبگی شغل نیست، چراکه در شغل اصلی که در ذهن مردم است یک معامله مادی وجود دارد که افراد بر اساس حساب کتاب مادی خود آن را دریافت می کنند، اما طلبگی این گونه نیست و در معامله های ظاهری قرار نمی گیرد.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که می خواهند در مسیر علم ادامه مسیر دهند و کسانی که می خواهند جایگاه معنوی را حفظ کنند نباید به بسیاری از جاها بروند و برخی پول ها را دریافت کنند، نظام طلبگی با آن نظام شغل و مشاغلی که در جامعه تعریف شده، تفاوت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی ابراز کرد: طلاب در نظامی وارد شده اند که شهریه دریافتی آن حقوق نیست، این شهریه کمک هزینه ای از سوی مراجع عظام تقلید است و یک ریال آن از پول بیت المال و نفت نیست.

وی با بیان اینکه نظام طلبگی یک نظام بلند مدت است، بیان داشت: شش سال مقدمات، چهار سال سطح عالی پس از آن مدارج عالی علمی، لذا حداقل باید ۲۰ سال درس خواند.

مدیر حوزه علمیه استان فارس با تاکید بر اینکه طلبه ای که دو دل باشد به درد امام زمان(عج) نمی خورد، تصریح کرد: طلاب قطعا سختی هایی را متحمل می شوند، اما اهل بیت(ع) جبران می کنند.

 در پایان این نشست، طلاب سؤالات و دغدغه های معیشتی، آموزشی و تهذیبی را مطرح کردند که حجت الاسلام والمسلمین استوار پاسخ های مربوطه را بیان کرد.

حوزه و دانشگاه با یکدیگر مقایسه نشوند

حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی، همچنین در جمع مدیر و اساتید مدرسه علمیه قوام، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش های آنان، اظهار داشت: نباید حوزه و دانشگاه را با یکدیگر مقایسه کرد، چراکه هدف حوزه های علمیه علاوه بر آموزش، تربیت هم است.

مدیر حوزه علمیه فارس، هدف از تاسیس مدارس علمیه را تربیت عالمان مهذب دانست و تصریح کرد: ارزش طلبه ای که داری علم و تهذیب باشد از مروارید بیشتر است.

انتهای پیام

 


١٧:٠٤ - پنج شنبه ١٢ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٤١١٠٣٦    /    تعداد نمایش : ٨٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شنبه ١٤ تير ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 97910
 بازدید امروز : 1010
 کل بازدید : 5651781
 بازدیدکنندگان آنلاين : 18
 زمان بازدید : 1/5601
تقویم