آخرین اخبار
«درخشانیان» مدیر مدرسه علمیه محمدیه فیروزآباد شد
حوزه/ حجت الاسلام درخشانیان به عنوان مدیر مدرسه علمیه محمدیه فیروزآباد منصوب شد.
 ١١:٣٥ - يکشنبه ٦ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:١٨ - يکشنبه ٦ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
طلبه تمدن ساز نباید منتظر شغل و معیشت بماند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس گفت: طلبه ای که قرار است تمدن ساز شود، نباید منتظر شغل و معیشت بماند؛ امروز بار بر زمین مانده در راستای تمدن سازی وجود دارد که نیازمند حرکت ماست.
 ١١:٠٣ - چهارشنبه ٢ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
عضو جامعه روحانیت شیراز در جمع طلاب استان فارس:
نگاه حوزه به تبلیغ دین باید تغییر کند/ نباید منتظر مردم بود
حوزه/ مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) گفت: نگاه حوزه باید در تبلیغ تغییر کند؛ نباید منتظر باشیم به دنبال ما بیایند؛ بلکه خود ما باید به دنبال تبلیغ دین برویم.
 ١٠:٥٧ - چهارشنبه ٢ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده ولی فقیه در استان فارس:
طلاب باید از نوآوری ها، سبک تألیف و تعلیم آیت الله العظمی مکارم بهره ببرند
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی از افتخارات جهان اسلام و جامعه بین الملل است که طلاب استان فارس باید نوآوری ها، سبک تألیف و تعلیم این مرجع تقلید را به خوبی معرفی نموده و از آن استفاده نماییم.
 ١٠:٥٤ - چهارشنبه ٢ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
تصاویر/ بازدید مدیر حوزه علمیه فارس از رسانه رسمی حوزه
عکس: جهانبخش پیری پور
 ٠٧:١٨ - سه شنبه ١ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس در بازدید از خبرگزاری حوزه:
رسانه حوزه می تواند حوزه علمیه فارس را به جایگاه اصلی اش برساند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس گفت: درتلاش هستیم این حوزه تبدیل به قطب علمی حوزوی در جنوب کشور شود و این امر زمانی میسر است که رسانه قوی مانند خبرگزاری حوزه پشتوانه آن باشد.
 ١١:٢٦ - دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
به قلم حجت الاسلام استوار میمندی؛
یادداشت رسیده | رزمندگان بدون مرز
حوزه/ کسی که فقط بر اساس پروتکل های مرسوم بین المللی به مصالح جهان اسلام می نگرد صلاحیت رهبری جامعه اسلامی را ندارد؛ اما این رهبری الهی امام خامنه ای است که با درس گرفتن از مکتب حضرت روح الله با تعبیر «رزمندگان بدون مرز» برای پاسداران سپاه قدس التزام خود به این راهبرد دینی و کلان را بیش از پیش نشان داد، راهبردی که نگاه نژادپرستانه و غیر انسانی را نفی می کند و آزادگی و عدالت را برای همه می خواهد.
 ١١:٢٣ - دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
حوزه علمیه محل پرورش استعدادهای درخشان است
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار، حوزه را جای درخشان ترین استعداد ها دانست و گفت: طلاب در حوزه بنا است کار انبیا را انجام دهند، حوزه جای تربیت های برتر است.
 ١١:١٥ - دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
اجتماع طلاب شیراز در پی شهادت سردار دلها
در پی شهادت سپهبد سلیمانی، اجتماع طلاب و حوزویان در مسجد جامع شهدای شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه استان فارس : اجتماع بزرگ حوزویان با حضور علما، اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه شیراز به پاسداشت نماد مقاومت سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر همراهانشان در مسجد جامع شهدا برگزار شد.
 ١٢:٢٨ - شنبه ١٤ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامام رضا علیه السلام : به خداوند خوشبين باش، زيرا هر که به خدا خوشبين باشد، خدا با گمان خـوش او همراه است، و هر که به رزق و روزى اندک خشنود باشد، خـداوند به کردار اندک او خشنود باشد ، و هر که به اندک از روزى حلال خشنود باشـد، بارش سبک و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. ( تحف العقول، ص449)
اخبار > یک ریال شهریه طلاب از پول بیت المال و نفت تأمین نیست.


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس :

یک ریال شهریه طلاب از پول بیت المال و نفت تأمین نیست.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام والمسلمین محمد استوار میمندی، عصر چهارشنبه در جمع طلاب مدرسه علمیه قوام شیراز که در سالن اجتماعات این مدرسه  برگزار شد، اظهار داشت: طلبگی به معنای قرار گرفتن در مسیر کمال علمی و معنوی است.

وی با تاکید بر اینکه طلبگی شغل نیست، اضافه کرد: شغل لغوی یعنی مشغولیتی که شغل محسوب شود، اما شغلی که در ذهن مردم بوده این است که شما از توان و تخصص خود با انجام خدماتی به نهادها حقوقی در قبال آن دریافت کنید.

مدیر حوزه علمیه استان فارس، طلبگی را مسیری به سمت راه حق دانست و تصریح کرد: طلبگی شغل نیست، چراکه در شغل اصلی که در ذهن مردم است یک معامله مادی وجود دارد که افراد بر اساس حساب کتاب مادی خود آن را دریافت می کنند، اما طلبگی این گونه نیست و در معامله های ظاهری قرار نمی گیرد.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که می خواهند در مسیر علم ادامه مسیر دهند و کسانی که می خواهند جایگاه معنوی را حفظ کنند نباید به بسیاری از جاها بروند و برخی پول ها را دریافت کنند، نظام طلبگی با آن نظام شغل و مشاغلی که در جامعه تعریف شده، تفاوت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی ابراز کرد: طلاب در نظامی وارد شده اند که شهریه دریافتی آن حقوق نیست، این شهریه کمک هزینه ای از سوی مراجع عظام تقلید است و یک ریال آن از پول بیت المال و نفت نیست.

وی با بیان اینکه نظام طلبگی یک نظام بلند مدت است، بیان داشت: شش سال مقدمات، چهار سال سطح عالی پس از آن مدارج عالی علمی، لذا حداقل باید ۲۰ سال درس خواند.

مدیر حوزه علمیه استان فارس با تاکید بر اینکه طلبه ای که دو دل باشد به درد امام زمان(عج) نمی خورد، تصریح کرد: طلاب قطعا سختی هایی را متحمل می شوند، اما اهل بیت(ع) جبران می کنند.

 در پایان این نشست، طلاب سؤالات و دغدغه های معیشتی، آموزشی و تهذیبی را مطرح کردند که حجت الاسلام والمسلمین استوار پاسخ های مربوطه را بیان کرد.

حوزه و دانشگاه با یکدیگر مقایسه نشوند

حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی، همچنین در جمع مدیر و اساتید مدرسه علمیه قوام، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش های آنان، اظهار داشت: نباید حوزه و دانشگاه را با یکدیگر مقایسه کرد، چراکه هدف حوزه های علمیه علاوه بر آموزش، تربیت هم است.

مدیر حوزه علمیه فارس، هدف از تاسیس مدارس علمیه را تربیت عالمان مهذب دانست و تصریح کرد: ارزش طلبه ای که داری علم و تهذیب باشد از مروارید بیشتر است.

انتهای پیام

 


١٧:٠٤ - پنج شنبه ١٢ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٤١١٠٣٦    /    تعداد نمایش : ١٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 67967
 بازدید امروز : 1739
 کل بازدید : 5145028
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 2/0592
تقویم