آخرین اخبار
یاداشت :
#حقوق_بشر_آمریکایی
 ٠٨:٠٢ - دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام والمسلمین استوار خبر داد:
برگزاری امتحانات مدارس علمیه استان فارس به صورت حضوری
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس از برگزاری امتحانات طلاب این استان به صورت حضوری خبر داد.
 ٠٨:١٢ - يکشنبه ١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تهدیدی که به فرصت تبدیل شد
مدیر حوزه علمیه فارس، کرونا را آنتی رنسانس جامعه دانست و گفت: کسانی که اهل بصیرت هستند واقعیت را دیدند و همچنین می گذریم از برخی افراد که چشم و گوش خود را بسته بودند.
 ٠٨:٠٩ - يکشنبه ١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
جلسه معاونین تبلیغ شهرستانهای استان فارس :
 ٠٧:٥٨ - شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
۱۰۰ درصد طلاب فارس در آموزش مجازی شرکت کردند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس گفت: در آموزش مجازی هم از پایه یک تا۱۰ آموزش غیر حضوری را از دهم اسفند انجام دادند و ۱۰۰ درصد این مدارس در آموزش مجازی حضور یافتند.
 ١٢:٣٤ - چهارشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ماموریت های مستاجران خانه ملت (۱۲)
وکلای ملت بیانیه گام دوم را بازخوانی کنند / نمایندگان ید واحده باشند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس یکی از رسالت های اصلی نمایندگان مجلس را نظارت بر حسن اجرای قوانین دانست و گفت: وکلای ملت برای انجام رسالت خود، بیانیه گام دوم را بازخوانی کنند.
 ١١:٣٧ - جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
مسئولان مسیر امام (ره) را با تبعیت از رهبر انقلاب دنبال کنند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس با بیان اینکه توقعی که از مسئولان می رود این است که مسیر حضرت امام(ره) را با تبعیت از رهبر معظم انقلاب دنبال کنند، گفت: عدالت اجتماعی یک اصل است که مسئولان باید آن را پیگیری کنند.
 ١٥:٣٩ - چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت مدیر حوزه علمیه استان فارس در پی درگذشت آیت الله محجوب جهرمی
مدیر حوزه علمیه استان فارس درگذشت آیت الله حاج شیخ ابوالقاسم محجوب جهرمی را تسلیت گفت.
 ٠٩:١١ - شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
سومین جلسه ویدئو کنفرانس مدیر حوزه علمیه استان فارس و معاونین ایشان با مدیران محترم مدارس شمال و غرب فارس مدرسه علمیه امام صادق (ع ) و مدرسه علمیه اثنی عشریه عج شهرستان آباده مدرسه علمیه جوادالائمه (ع ) اقلید مدرسه علمیه امام صادق (ع ) صفاشهر مدرسه علمیه سعیدیه ارسنجان مدرسه علمیه امام حسن عسکری (ع )سپیدان مدرسه علمیه امام صادق (ع ) نورآباد مدرسه علمیه صالحیه کازرون
 ١١:٥١ - پنج شنبه ١ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
جلسه مدیر حوزه علمیه استان فارس با مدیران و مبلغین مدارس امین شهرستان شیراز
 ١٣:٠٨ - چهارشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > یاداشت :


  چاپ        ارسال به دوست

یاداشت :

✍️امشب یکی از افراد با سابقه انقلابی که خوداز قربانیان ترور منافقین در اوایل انقلاب است -آقای صرامی از فعالان انقلابی دانشگاه شیراز- خاطراتی از #شهید_دکتر_سید_ابراهیم_فقیهی نقل کرد که در شب شهادت سیدالشهدای انقلاب، #شهید_دکتر_بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، نقل آن، پاسداشت مقام شهدا به خصوص این شهید عزیز و بیانگر قساوت و بی رحمی مزدوران آمریکاست.

🔸شهید دکتر سید ابراهیم فقیهی جوانی برومند از دیار نیریز بود که پس از قبولی در رشته پزشکی عمومی و پس از آن قبولی در تخصص ارتوپدی بیشترین خدمات را در زمان خود به مردم، مستمندان و مجروحان دفاع مقدس ارائه کرد.

🔸شخصیتی که در اوان انقلاب ۳۱ ساله بود و به هنگام شهادت ۳۴ ساله، همو که با شناخت ماهیت دستگاه پهلوی به مبارزه با آن رژیم فاسد پرداخت و در این راه شکنجه‌ها دید و خم به ابرو نیاورد.

🔸با شروع انقلاب و فعالیت شدید گروه‌های چپ، کموله، حزب توده و مجاهدین خلق در دانشگاه‌ها، به روشنگری پرداخت. او چون مطالعات دینی و مذهبی داشت و از خانواده‌ای عالم برخاسته بود به خوبی پی به التقاط این فرقه‌ها و گروه‌ها برده بود و نه تنها حاضر نشد کوچکترین کمکی به آنها کند بلکه به عنوان استادیار دانشگاه، انحرافات ریشه‌ای این فرقه‌ها را نیز فریاد می‌زد.

🔸یکی از دانشجویان پزشکی به نام کاوه، ماشین لندروری داشت آخر هفته ماشین را پر از دارو می‌کرد و به اتفاق دکتر به حاشیه شهر شیراز می‌رفتند و به طبابت مردم مستضعف آن مناطق می‌پرداختند، به گونه‌ای که با همه مشغولیت‌ها اهتمام دکتر به درمان حاشیه نشینان کمرنگ نمی‌شد.

🔸در کار پزشکی خود نیز به معنای واقعی کلمه جهادی بود و از ابتدای صبح تا گاهی پاسی از شب مجروحین دفاع مقدس را جراحی می‌کرد به گونه‌ای که در حجم کار و کیفیت آن زبانزد خاص و عام بود.

🔸آقای صرامی می‌گفت: «در مرداد ماه سال ۶۰ دو نفر از منافقین مرا که به شدت در دانشگاه  و در کنار دکتر فقیهی علیه آنها روشنگری می‌کردم ترور کردند با اینکه چند گلوله به سمتم شلیک کردند اما زنده ماندم و فقط یک گلوله به آرنج من اصابت کرد. دکتر فقیهی به محض اینکه مطلع شد خودش جراحی دست مرا به عهده گرفت. وقتی مرا دید با شوخی گفت:«گلوله چه مزه‌ای دارد؟» و من گفتم درد چندانی ندارم.

🔸بعد از اینکه دست مرا جراحی و سپس پانسمان کرد، گفت: توصیه می‌کنم به شهر خودت برگردی تا در امنیت بیشتری باشی (چون من چهره آن دو نفر را دیده بودم و هر لحظه ممکن بود برای کشتنم به سراغم بیایند) دو ماه در شهر خودم بودم روزی که می‌خواستم به شیراز برگردم ناگهان شنیدم که منافقین دکتر فقیهی را مقابل دیدگان فرزندانش ترور کرده اند».

🔸جرم سید ابراهیم چه بود که او را اینگونه گلوله باران کردند؟

مگر نه این است که تنها و تنها فهم صحیح دین و کوتاه نیامدن در مقابل التقاط و انحراف و وفاداری به آرمان‌های امام سبب شهادت او شد؟

✅ آری؛ دستان مزدوران گمراه نظام سلطه این شخصیت خدوم و پر تلاش را از جامعه پزشکی و مردم ایران گرفت همان دستان پلیدی که امروز در دست آمریکا و غرب برای انتقام از مردم ایران فشرده می‌شود و همان فاسدانی که امروز نقاب مظلومیت بر چهره جنایتکار خود پوشیده‌اند.

📣 اما آرزویی که به دست اهالی هنر محقق می شود این است که کاش همانطور که برای شخصیت ارزشمندی چون دکتر قریب سریال فاخری ساخته شد و او و خدماتش را به جامعه شناساند فیلمی فاخر نیز برای این پزشک مردمی و انقلابی که در راه خدمت به آرمان‌های والای انسانی به هنگام مراجعت به منزل بدنش را گلوله باران کردند نیز ساخته می‌شد تا شخصیت او الگویی برای نسل‌های امروز و فردا بشود و راه روشن او در دفاع از اسلام و خدمت خالصانه به مردم نیز فراموش نگردد.

♻️و این است حقوق بشر آمریکایی که بوق‌های رسانه‌ای آنها گوش فلک را کر کرده است و تحت لوای آن، بیشترین جنایت‌ها علیه بشریت رخ می‌دهد .

📝 محمد استوار میمندی
 


٠٨:٠٢ - دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٣٢٤٨    /    تعداد نمایش : ٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جمعه ١٣ تير ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 97876
 بازدید امروز : 940
 کل بازدید : 5650629
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1/4820
تقویم