آخرین اخبار
تصاویر| آماده سازی بسته های معیشتی توسط طلاب جهادی شیرازی در یاسوج
طلاب جهادی استان فارس در بخش آماده سازی 1500 بسته های معیشتی و توزیع میان مناطق زلزله زده سی سخت فعالیت کردند.
 ٠٩:٢٢ - شنبه ٩ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
ذکر و دعا ابزاری برای قرار گرفتن طلاب در مسیر جهاد اکبر است
مدیر حوزه علمیه استان فارس گفت: ذکر و دعا و استغفار ابزاری هستند که ما را در مسیر جهاد اکبر قرار می دهند، مسیر طلبگی که در آن قرار گرفته ایم جزو بهترین مسیرها است.
 ٢٢:٣٢ - چهارشنبه ٦ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
طلاب ممتاز مدارس علمیه شیراز تجلیل شدند
به مناسبت پایان ترم نخست امتحانات مدارس علمیه، آیین تجلیل از طلاب ممتاز مدارس علمیه تحت عنوان ادبیات و منطق برگزار شد.
 ٢١:٣٦ - چهارشنبه ٦ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس در آیین عمامه گذاری طلاب:
لباس روحانیت نماد مقرون بودن علم و دین است
مدیر حوزه علمیه فارس گفت: هر چه قدر مراسم تلبس و عمامه گذاری را باشکوه تر برگزار کنیم بر مقام دین و علم ارج نهاده ایم، لباس روحانیت مختص لباس علم و دین نیست، بلکه نماد مقرون بودن علم و دین است.
 ١٣:٤٠ - چهارشنبه ٦ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
بزرگداشت آیت الله میرزا جهانگیرخان قشقایی برگزار می‌شود
عضو شورای حوزه علمیه فارس از برگزاری بزرگداشت آیت الله میرزا جهانگیر خان قشقایی خبر داد.
 ٢٠:٠٠ - پنج شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
بسیاری از مبانی انقلاب ریشه در آموزه‌های قرآن و عترت دارد
عضو شورای حوزه علمیه فارس با طرح این سوال که مبانی انقلاب چه چیزهایی است، گفت: بسیاری از مبانی ریشه در آموزه‌های قرآن و عترت دارد، از میان همه حوزه‌های مختلفی که در مباحث مربوط به انقلاب می‌تواند مربوط به بحث قرار گیرد، تحلیل مبانی انقلاب و مستندسازی آن می‌تواند راه گشاتر باشد.
 ١٤:٢٨ - چهارشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
اعلام آمادگی حوزه علمیه فارس برای افتتاح دفتر نمایندگی خبرگزاری «حوزه»
مدیر حوزه علمیه فارس، از آمادگی افتتاح دفتر نمایندگی خبرگزاری «حوزه» در فارس خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت های مالی که برای بخش های فرهنگی و مذهبی وجود دارد و بودجه ای را از دولت دریافت نمی کنند، حاضرم بخشی از حقوق شخصی خود را برای راه اندازی این دفتر اختصاص دهم.
 ١٨:٠٠ - سه شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سردبیر خبرگزاری حوزه خبر داد:
با فراهم شدن زیرساخت‌ها دفتر نمایندگی خبرگزاری «حوزه» در فارس راه اندازی می شود | رشد چهار برابری مخاطبان «حوزه‌نیوز»
سردبیر خبرگزاری حوزه از راه اندازی دفتر نمایندگی خبرگزاری «حوزه» در فارس خبرداد و گفت: امید است نمایندگی خبرگزاری «حوزه» در استان فارس به زودی با فراهم شدن زیرساخت ها افتتاح شود.
 ١٥:٠٠ - سه شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور:
معنویت اسلامی یعنی فداکاری در مکتب تشیع
معاون تهذیب حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه اخلاق در فرهنگ قرآنی این است که به سراغ تحقق اراده پروردگار برویم، گفت: اگر تصمیم گرفتیم این کار را انجام دهیم بسیار اخلاقی هستیم، معنویت اسلامی نصرت بخشیدن به دین خداوند است، معنویتی که جبهه اسلامی را تضعیف می کند فریب کاری و دغل بازی است.
 ١٣:٤٧ - دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
عصر امروز عصر اختیار است / لزوم تقویت ایمان برای ارتقای اخلاق و معنویت
عضو جامعه روحانیت شیراز، عصر امروز را عصر اختیار دانست و گفت: به امروزه پستوها و نهان خانه‌های گناه زیاد شده و لازم است با استفاده از ظرفیت های عمومی اساتید و خود طلاب استفاده، ایمان جوانان را تقویت به سمت ارتقاء اخلاق و معنویت و توسعه عمل صالح برویم.
 ١١:٣٩ - دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > ۲۱ هزار طلبه جهادگر برای مقابله با کرونا فعال شدند


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر سلامت و امداد حوزه‌های علمیه در شیراز:

۲۱ هزار طلبه جهادگر برای مقابله با کرونا فعال شدند

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت‌الاسلام مهدی پناهی، امروز در نشست ماهانه شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به اینکه تسلط طلاب بر مباحث امدادی در کنار حضور فرهنگی در مناطق محروم، تأثیرگذاری این قشر را بر جامعه و آحاد مردم مضاعف می‌کند، اضافه کرد: در همین راستا ستاد مدیریت بحران در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور با برخورداری از سه کمیته آموزش، پشتیبانی و اعزام تشکیل شده است.

وی در ادامه به حضور طلاب جهادگر در کمیته های مختلف برای مواجهه با شرایط حین کرونا را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: شیوع بیماری کرونا نیاز به هدفمندی آموزش‌های امدادی برای طلاب و حوزه‌های علمیه را ملموس‌تر کرد، از این رو بیش از ۲۱ هزار طلبه جهادگر در کمیته‌های مختلف برای مواجهه با شرایط حین کرونا فعال شدند.

مدیر دفتر سلامت و امداد حوزه‌های علمیه تصریح کرد: به‌صورت مقتضی کمیته‌های اعزام طلاب به آرامستان‌ها، بیمارستان‌ها و همچنین تولید محتوای دینی متناسب با وضعیت و نیازمندی جامعه در شرایط کرونایی تشکیل و فعال شد.

وی، انعقاد تفاهم‌نامه مشترک مرکز مدیریت حوزه با جمعیت هلال احمر را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: تأسیس و فعال‌سازی خانه‌های هلال و همچنین کانون‌های طلاب در مدارس علمیه و برگزاری مانورهای امدادی و آمادگی، با استناد به تفاهم‌نامه یاد شده هم اکنون در دستور کار حوزه قرار دارد.


١٤:١٠ - چهارشنبه ١ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٦٥٦٥    /    تعداد نمایش : ٣١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ١١ اسفند ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 160236
 بازدید امروز : 2170
 کل بازدید : 6422693
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 1/6380
تقویم