آخرین اخبار
تصاویر| آماده سازی بسته های معیشتی توسط طلاب جهادی شیرازی در یاسوج
طلاب جهادی استان فارس در بخش آماده سازی 1500 بسته های معیشتی و توزیع میان مناطق زلزله زده سی سخت فعالیت کردند.
 ٠٩:٢٢ - شنبه ٩ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
ذکر و دعا ابزاری برای قرار گرفتن طلاب در مسیر جهاد اکبر است
مدیر حوزه علمیه استان فارس گفت: ذکر و دعا و استغفار ابزاری هستند که ما را در مسیر جهاد اکبر قرار می دهند، مسیر طلبگی که در آن قرار گرفته ایم جزو بهترین مسیرها است.
 ٢٢:٣٢ - چهارشنبه ٦ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
طلاب ممتاز مدارس علمیه شیراز تجلیل شدند
به مناسبت پایان ترم نخست امتحانات مدارس علمیه، آیین تجلیل از طلاب ممتاز مدارس علمیه تحت عنوان ادبیات و منطق برگزار شد.
 ٢١:٣٦ - چهارشنبه ٦ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس در آیین عمامه گذاری طلاب:
لباس روحانیت نماد مقرون بودن علم و دین است
مدیر حوزه علمیه فارس گفت: هر چه قدر مراسم تلبس و عمامه گذاری را باشکوه تر برگزار کنیم بر مقام دین و علم ارج نهاده ایم، لباس روحانیت مختص لباس علم و دین نیست، بلکه نماد مقرون بودن علم و دین است.
 ١٣:٤٠ - چهارشنبه ٦ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
بزرگداشت آیت الله میرزا جهانگیرخان قشقایی برگزار می‌شود
عضو شورای حوزه علمیه فارس از برگزاری بزرگداشت آیت الله میرزا جهانگیر خان قشقایی خبر داد.
 ٢٠:٠٠ - پنج شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
بسیاری از مبانی انقلاب ریشه در آموزه‌های قرآن و عترت دارد
عضو شورای حوزه علمیه فارس با طرح این سوال که مبانی انقلاب چه چیزهایی است، گفت: بسیاری از مبانی ریشه در آموزه‌های قرآن و عترت دارد، از میان همه حوزه‌های مختلفی که در مباحث مربوط به انقلاب می‌تواند مربوط به بحث قرار گیرد، تحلیل مبانی انقلاب و مستندسازی آن می‌تواند راه گشاتر باشد.
 ١٤:٢٨ - چهارشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
اعلام آمادگی حوزه علمیه فارس برای افتتاح دفتر نمایندگی خبرگزاری «حوزه»
مدیر حوزه علمیه فارس، از آمادگی افتتاح دفتر نمایندگی خبرگزاری «حوزه» در فارس خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت های مالی که برای بخش های فرهنگی و مذهبی وجود دارد و بودجه ای را از دولت دریافت نمی کنند، حاضرم بخشی از حقوق شخصی خود را برای راه اندازی این دفتر اختصاص دهم.
 ١٨:٠٠ - سه شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سردبیر خبرگزاری حوزه خبر داد:
با فراهم شدن زیرساخت‌ها دفتر نمایندگی خبرگزاری «حوزه» در فارس راه اندازی می شود | رشد چهار برابری مخاطبان «حوزه‌نیوز»
سردبیر خبرگزاری حوزه از راه اندازی دفتر نمایندگی خبرگزاری «حوزه» در فارس خبرداد و گفت: امید است نمایندگی خبرگزاری «حوزه» در استان فارس به زودی با فراهم شدن زیرساخت ها افتتاح شود.
 ١٥:٠٠ - سه شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور:
معنویت اسلامی یعنی فداکاری در مکتب تشیع
معاون تهذیب حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه اخلاق در فرهنگ قرآنی این است که به سراغ تحقق اراده پروردگار برویم، گفت: اگر تصمیم گرفتیم این کار را انجام دهیم بسیار اخلاقی هستیم، معنویت اسلامی نصرت بخشیدن به دین خداوند است، معنویتی که جبهه اسلامی را تضعیف می کند فریب کاری و دغل بازی است.
 ١٣:٤٧ - دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
عصر امروز عصر اختیار است / لزوم تقویت ایمان برای ارتقای اخلاق و معنویت
عضو جامعه روحانیت شیراز، عصر امروز را عصر اختیار دانست و گفت: به امروزه پستوها و نهان خانه‌های گناه زیاد شده و لازم است با استفاده از ظرفیت های عمومی اساتید و خود طلاب استفاده، ایمان جوانان را تقویت به سمت ارتقاء اخلاق و معنویت و توسعه عمل صالح برویم.
 ١١:٣٩ - دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > ترویج فرهنگ شهادت دشمن را ناامید می کند


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس:

ترویج فرهنگ شهادت دشمن را ناامید می کند

 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هرجا که نام و یاد شهدا طنین‌انداز شد، آنجا مسیر هدایت و سعادت نیز روشن شد، اضافه کرد: خداوند را شکر می کنیم که شهر شیراز میزبان ۱۵ شهید دوران دفاع مقدس شد که بسیاری از این ها شهدای گمنام بودند.

عضو شورای حوزه علمیه فارس با تصریح اینکه نباید شهیدان رو مرده به پنداریم، عنوان کرد: خدای متعال فرمود شهیدان زنده اند و به تعبیر سید شهیدان اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی شهدا هستند که مانده اند و زمان ما را با خود بردند.

وی با اشاره به جمله دیگری از شهید آوینی پیرامون شهدا خاطرنشان کرد: شهید آوینی می فرماید پندار ما این است که شهیدان رفته اند و ما مانده ایم ،در حالی که حقیقت آن است که شهیدان مانده اند و زمانه ما را با خود برده است.

استاد سطح عالی حوزه علمیه فارس افزود: عطر و یاد شهدا به این دلیل فضای جامعه را عطرآگین می کند که اینها با نگاه به رسالت الهی، جان خود را به معرض خطر انداختند و وقف کرده اند، تا مسیر اسلام و انقلاب آبیاری شود.

وی با بیان اینکه شهدا در راه لبیک به ندای امام خود، رفته اند و جان خود را تقدیم کردند، به همین دلیل یاد و نام آنان، ارزش است، اذعان کرد: امیدواریم که همه آحاد جامعه، با الهام گرفتن از شهدا مسیر آنان را بپیمایند، شهدا دیروز رفته اند و رسالت خود را که دفاع از مکتب و دفاع از ولایت بود انجام دادند.

حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی در پایان گفت: شهدا با الهام گرفتن از حضرت زهرا(س) که شهید راه ولایت است، رفتند تا دفاع از ولایت را در مرحله عمل ایفا کنند، همین امر موجب شد تا تاریخ ساز شوند، امروز نیز در تهاجم فرهنگی، اقتصادی و سیاسی که علیه کشور و مردم ما صورت می گیرد، اگر فرهنگ شهادت که فرهنگ شجاعت به همراه بصیرت و ولایتمداری است بین مردم وجود داشته باشد قطعا دشمن نمی تواند به اهداف خود برسد.

انتهای پیام


 

 


١٠:١٥ - چهارشنبه ١ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٦٥٦٦    /    تعداد نمایش : ٣٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ١١ اسفند ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 160238
 بازدید امروز : 2253
 کل بازدید : 6422776
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 1/1232
تقویم