آخرین اخبار
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری حرم مطهر شاهچراغ(ع) و حوزه علمیه فارس
مدیر حوزه علمیه فارس از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با مرکز پژوهش‌های حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ(ع) خبر داد.
 ١٠:٠٥ - سه شنبه ٣١ فروردين ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
عالمی که همه داشته های خود را از دعا پدر می دانست
هنگامی که آیت الله شب زنده دار می خواستند از جهرم برای تحصیل راهی قم شوند پدر ایشان دعاهای بسیاری را برای فرزند خود می کنند. ایشان همه داشته های خود را از دعاهای پدر می دانستند.
 ٠٩:٥٤ - سه شنبه ٣١ فروردين ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
انتقاد مدیر حوزه علمیه فارس از تعطیلی برنامه های مذهبی
مدیر حوزه علمیه فارس گفت: امروز در عین حالی که این انتقاد به برخی از تصمیم گیری ها مبنی بر تعطیلی مطلق مراسم مذهبی پس از یک سال تجربه اندوزی در مقابله با کرونا وارد است، اما باز هم بیان می کنیم هر تصمیم نهایی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته شود همه ملزم به عمل هستند.
 ١٠:٠٨ - سه شنبه ٢٥ فروردين ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون آموزش حوزه علمیه استان فارس مطرح کرد:
پذیرش حوزه علمیه فارس در سال ۱۴۰۱_۱۴۰۰ با رویکرد جذب نخبه ها
مسئول کمیته جذب حوزه علمیه استان فارس رویکرد پذیرش حوزه علمیه در سال ۱۴۰۰_۱۴۰۱ را جذب نخبگان دانست و گفت: با توجه به وجود ٣۵ مدرسه علمیه دارای پذیرش، ظرفیت پذیرش در مدارس علمیه استان نزدیک به ۱٢٠٠ طلبه برای سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۰ خواهد بود.
 ١٤:٢٠ - شنبه ٢١ فروردين ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
افراد دارای صلاحیت در انتخابات شورای شهر ثبت نام کنند
مدیر حوزه علمیه استان فارس در خصوص ثبت نام کاندیدها برای شورای شهر گفت: افرادی باید در انتخابات شورای شهر ثبت نام کنند که دارای روحیه جهادی و انقلابی و دغدغه رسیدگی به مشکلات مردم را داشته باشند.
 ١٤:٤٢ - يکشنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
به میزبانی سومین حرم اهل بیت(ع)؛
نخستین جشنواره ملی جهادگران حوزوی برگزار می شود
مسئول قرارگاه جهادی حوزه علمیه فارس از برگزاری نخستین جشنواره ملی جهادگران حوزوی در سراسر کشور به میزبانی شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) خبر داد.
 ١٣:٤٨ - يکشنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده | نهضت تواصی
اگر جامعه ایمانی در کنار ایمان و عمل صالح، تواصی نداشته باشد، چنین جامعه ای در مقابل فتنه ها و توطئه های دشمن، حق را گم می کند و ممکن است دچار ناکامی شود.
 ٠٨:٥٨ - شنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده| قومیت گرایی یا قومیت زدایی؟
امروز نه تنها افکار نژادپرستانه از بین نرفته، بلکه به صورت پیشرفته تر تبدیل به درد مزمن جامعه بشری شده است.
 ٠٨:٥٥ - شنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نشست طلاب جهادگر فارس مطرح شد:
از اجرای طرح مراقبت های معنوی در فارس تا سازماندهی ۸۰ گروه جهادی
مسئول ستاد بحران حوزه های علمیه سراسر کشور با جمعی از طلاب جهادی برادر و خواهر استان فارس دیدار و گفت و گو کرد.
 ١٤:٥٧ - دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه خبر داد:
شناسایی بیش از ۲۰ هزار طلبه جهادی خواهر و برادر در سراسر کشور
مسئول دفتر امور سیاسی اجتماعی حوزه های علمیه از ثبت بیش از ۲۰ هزار طلاب جهادی خواهر و برادر در سطح کشور خبر داد.
 ١١:٠٤ - دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > بزرگداشت آیت الله میرزا جهانگیرخان قشقایی برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه فارس:

بزرگداشت آیت الله میرزا جهانگیرخان قشقایی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه فارس  حجت الاسلام والمسلمین محمد استوار میمندی، در دیدار با برخی از اعضای شورای راهبردی اقوام و عشایر فارس که در سالن جلسات مدیریت حوزه علمیه فارس برگزار شد، در خصوص آشنا بودن با فرهنگ عشایر اظهار کرد: در دوران کودکی با عشایر به دلیل شغل پدری رابطه بسیاری داشته ام.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت های تبلیغی از راه اندازی گروه تبلیغی یاد کرد و افزود: حدود ۱۵ سال است که با تشکیل گروه تبلیغی جهادی، سعی کرده ایم خدمات فرهنگی اجتماعی به عشایر و مردم منطقه کوهمره سرخی و اطراف آن داشته باشیم تا جاییکه بسیاری از روستاهای آن منطقه که تا چند سال پیش مسجد نداشته اند به برکت حضور مبلغین، همکاری مردم منطقه و کمک و حمایت برخی از گروه های جهادی حوزوی یا دانشگاهی امروز دارای مسجد شده اند.

مسئول گروه تبلیغی جهادی صبای سعادت تصریح کرد: در این ۱۵ سال مبلغین را از قم سازماندهی می کردیم و در ماه مبارک رمضان و دهه محرم با همکاری اهالی متدین، به این مناطق اعزام می کردیم، گروه های تبلیغی دیگری نیز بودند که متمرکز بر تبلیغ عشایری بودند و با آنها نیز تعامل و همکاری داریم.

استاد سطح عالی حوزه علمیه اضافه کرد: در طول این سال ها آنچه که از اهالی این مناطق محروم و همچنین از عشایر دیده ام عشق و ارادت آنها به اهل بیت علیهم السلام و نیز نجابت آنان است.

وی با بیان اینکه ذهنیت ما از عشایر حماسه و غیرت است، عنوان کرد: دشمن بر مسئله قومیت ها در چند محور از جمله تحریک عواطف و احساسات قومیتی جهت ایجاد فتنه و جدایی طلبی تمرکز کرده است.

مدیر حوزه علمیه استان فارس، دومین محوری که دشمن روی آن تمرکز کرده است را از بین بردن هویت و اصالت قومیت ها دانست و گفت: دشمن در صدد این است که سنت های خوب اقوام را از آنان بگیرد.

وی سوء استفاده از قومیت ها، برای کنش های سیاسی در تقابل با مبانی انقلاب و اندیشه های امام و مقام معظم رهبری را سومین مرحله ای برشمرد که دشمن بر روی آن تمرکز کرده است و تصریح کرد: دشمن در این بخش در صدد این است که قومیت ها را در مقابل نظام و انقلاب قرار دهد.

حجت الاسلام والمسلمین استوار عنوان کرد: هنگامی که روایات را نگاه می کنیم مشاهده می کنیم که نبی مکرم اسلام(ص)و دیگر ائمه علیهم السلام ما را از قومیت گرایی به معنای منفی پرهیز داده اند، قومیت گرایی مثبت این است که انسان قوم خود را دوست داشته باشد که خوب است، اما یک قومیت گرایی منفی داریم و آن این است که به خاطر قوم خود روی برخی حقیقت ها چشممان را ببندیم، اما صادق(ع) فرمود، کسی که تعصب های بی جا داشته باشد ریسمان های ایمان را از گردن خود باز کرده است، همچنین امام سجاد(ع) نیز می فرماید، عصبیت بد این است که بد های قوم خود را بهتر از خوب های قوم دیگر ببیند، سپس فرمودند این که کسی قوم خود را دوست داشته باشد بد نیست، بد این است که انسان قوم و عشیره خود را بر ظلم به دیگران کمک کند، لذا باید مراقبت کنیم.

وی هیچ حقی را بالاتر از انقلاب ندانست و ادامه داد: هیچ حقی بالاتر از انقلاب و ولایت نیست و هیچ ظلمی بالاتر از آمریکا و استکبار نیست، ما از ایثارگران و شهدا یاد گرفته ایم که جان خود را در راه آرمان های انقلاب تقدیم کنیم، توقع حمایت از اسلام همانطور که در طول تاریخ از مجموعه اقوام و عشایر مشاهده کرده ایم امروز نیز وجود دارد و به دلیل اینکه فتنه ها پیچیده شده است، دقت ها و زکاوت ها نیز باید بیشتر شود.

عضو شورای حوزه علمیه فارس گفت: تقاضای نخست ما این است که یک رابطی را به عنوان رابط شورای راهبردی اقوام و عشایر معرفی کنید، تا بتوانیم مباحث را مطرح کنیم، همچنین اگر نیاز بود بنده نیز حاضرم به عنوان نماینده عشایر در هر جایی که بتوانم از حقوق آنها حمایت کنم.

وی خاطرنشان کرد: در صدد برگزاری همایش مرحوم آیت الله میرزا جهانگیر خان قشقایی در سطح استان هستیم، ایشان اهل معرفت و عرفان بود و استاد تمام فلسفه بود، همچنین ایشان استاد مرحوم آیت الله العظمی بروجرودی، آیت الله العظمی سید ابوالحسن اصفهانی، حاج آقا رحیم ارباب و بزرگان دیگری بود، هر کدام از شاگردان آیت الله میرزا جهانگیر خان قشقایی یک امت هستند که از نفس قدسی ایشان استفاده می کردند.

 

 

 


٢٠:٠٠ - پنج شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٦٩١٣    /    تعداد نمایش : ٤٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پنج شنبه ٠٢ ارديبهشت ١٤٠٠
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 177414
 بازدید امروز : 5079
 کل بازدید : 6641627
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 1/0452
تقویم